دود اگزوز به ما چی میگه؟ : سلام به همه ی اتوماشینی ها 🚗

میدونستین خودرو تون با دود اگزوز سعی میکنه بهتون بفهمونه که چشه؟

  • حالا اگه دود اگزوز مثل بخار سفید باشه بخاطر نشتی خنک کننده هست
  • دود آبی : روغن سوزی
  • و دود سیاه: هم مشکل سوخت

به همین راحتی!!!!!

حالا تویه این مقاله بیشتر راجع به هرکدوم براتون توضیح میدیم.

دود ســـــــفيد


دود سفيدی که هنگام صبح و زماني كه خودرو در شرايط سرد كار می‌کند از اگزوز خارج می‌شود طبيعي است و در حقیقت همان بخارات آبی است که به دلیل پایین بودن دمای موتور به صورت مرطوب دیده می‌شوند و جنس آن‌ها از نوع دود نیست، یکی از محصولات احتراق سالم همان مولکول‌های آب هستند، اما به دلیل دمای بالای محفظه احتراق زمانی که موتور گرم‌تر می‌شود، در همان مسیر خروجی تبخیر می‌شوند و به چشم ما نمی‌آیند .

اما اگر پس از گذشت زمانی از کارکرد موتور، همچنان اين بخارات به صورت ابری و غیر معمول از اگزوز خارج شدند، احتمال وجود خرابي در واشر سرسيلندر اتومبیل شما وجود دارد، البته این مشکل، بد روشن شدن موتور را هم به دنبال دارد و دلیل آن می‌تواند عدم آب بندی مناسب و خوردگی در بین واشر سرسیلندر و سیلندر خودرو باشد که در زمان روشن شدن خودرو مایع سیستم خنک کننده به داخل اتاقک احتراق و به ویژه سر شمع‌ها نفوذ کرده و باعث عدم ترکیب سوخت و هوای مناسب و ایجاد شعله ناقص می‌شود.

دود آبـــــــي


 دود آبی که ممکن است کمی هم متمایل به سیاه باشد. حتي در حد خيلي كم، علامت خوبی نیست. اين ایراد كه معمولا در خودرو‌هايي با كارکرد بالا ديده مي‌شود، بيشتر اوقات به خاطر نشتي روغن در مخلوط سوخت و هوا در اگزوز ظاهر مي‌شود، فقط چند قطره روغن مي‌تواند دود خروجي را به اين رنگ در بياورد.

اگر روغن سوزي موتور همراه با كم شدن توان موتور به خصوص در سربالايي‌ها و زمانی که اتومبیل تحت بار است، باشد مي‌تواند حاکی از ضعيف شدن رینگ‌های آب‌بندی دور پیستون باشد.

دود سيــــــاه


از دلايل مهم تولید دود سیاه توسط موتور می‌تواند عدم مخلوط سوخت و هواي صحیح باشد كه يا سوخت در آن بيش از حد است و يا هوا به مقدار كافي وجود ندارد.

مشكلات مختلفي ممكن است در قلب موتور اتفاق افتاده باشد از جمله اين موارد وجود گرفتگي در فيلتر هوا و گذرگاه‌های ورود هوا است و نوعی مقاومت نسبت به ورود هوا به موتور ایجاد می‌کند. بسته به این که موتور شما کاربراتوی باشد و یا انژکتوری نوع عیب‌یابی آن متفاوت است.

درموتور های مجهز به سیستم‌های الکترونیکی، سنسورهايي از قبيل فشار هواي ورودي، جرم هواي ورودي، اكسيژن و دما آب از عوامل تعيين كننده مقدار سوختي هستند كه قرار است توسط انژكتورها در محفظه احتراق تزریق شوند، البته خود انژكتورها هم از دور اورینگ‌های آب بندی پس از کارکرد بالا دچار نشتي شده و ترکیب سوخت و هوا را دچار اختلال کرده و باعث تولید کربن‌های نسوخته و دود سیاه می‌شوند.

حالا که زبون خودروتون و مشکلاتشو میتونین بهتر بفهمین،

ا‌ونو با خیال راحت  به تیم‌ متخصص  ما بسپارین و مثل روز اولش صحیح و سالم تحویل بگیرین😎

منتظر شما در اتوماشین هستیم